CONNECT IT FOR HEALTH Verti TriMode ergonomická vertikální myš, bezdrátová, ČERNÁ

Vertikální ergonomická optická bezdrátová myš FOR HEALTH Verti TriMode BLACK určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu

Skladem
Kód: CMO-2880-BK
Značka: CONNECT IT
699 Kč 578 Kč bez DPH
Kategorie: Ergonomické myši
Hmotnost: 0.188 kg
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
TriMode BLACK
---
Vertikální ergonomická optická bezdrátová myš FOR HEALTH Verti TriMode BLACK určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu. Nabízí možnost připojení na tři počítače díky technologii TriMode (2x Bluetooth 4.2 + 2.4 GHz wireless). DPI rozlišení 2400 DPI. 6 tlačítek včetně precizního otočného kolečka. Dvě mikrotužkové baterie součástí balení.
---
Unikátní funkce TriMode (2x Bluetooth + 2.4 GHz) umožňuje používat myš střídavě na třech počítačích nebo noteboocích a libovolně se mezi nimi přepínat. Funkce se využije doma i v profi kancelářském prostředí, kde se pracuje s jednou myší střídavě na více počítačích nebo noteboocích. Smart Power-Saving technologie šetří baterii, pokud myš není v pohybu. Speciální vertikální ergonomický design snižuje únavu při dlouhodobém použití.
---
Při práci s běžnou počítačovou myší jsou kosti předloktí v nepřirozeně zkřížené poloze a již po krátké době dochází k bolestem a únavě celého předloktí. Při dlouhodobém používání takové myši může dojít k chornickým problémům s nutností vyhledat lékařskou pomoc.

Syndrom karpálního tunelu aneb syndrom počítačové myši - novodobý zdravotní problém

S používáním běžných kancelářských myší je spojena i novodobá počítačová nemoc - tzv. syndrom karpálního tunelu (tzv. útlakový syndrom nebo také RSI). Jde o útlak středního nervu v karpálním tunelu, který se nachází v zápěstí ruky. Střední nerv procházející právě tímto tunelem přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a části prsteníčku. U zdravých lidí, kteří nepřetěžují oblast zápěstí, poskytuje karpální tunel dostatek prostoru pro průchod středního nervu a prsty jsou tak dostatečně zásobeny impulzy z mozku, tudíž zůstává zachována jejich plná funkčnost a citlivost.

Mezi základní příznaky tohoto syndromu patří mravenčení a bolesti v prvních třech prstech (palec, ukazovák a prostředník) připomínajícím pocit přeležení ruky. Objevuje se také oslabená citlivost ruky projevující se sníženou schopností pevného stisku a nešikovnost ruky obecně (v konečné fázi vedoucí až k vypadávání předmětů z ruky). Symptomy se často projevují i v klidovém stavu a bolest může procházet až do předloktí a ramene. V počátečním stádiu je řešení jednoduché - okamžitě přestat používat běžnou počítačovou myš a ruku pravidelně procvičovat. V pokročilém stádiu je již nutná endoskopická operace v zápěstí, kdy dochází k uvolnění karpálního tunelu, resp. zvýšení jeho průchodnosti. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetnutí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní.

Podle Státního zdravotnického ústavu (SZÚ) se v Česku jedná o nejčastější nemoc z povolání, v roce 2017 bylo evidováno již 500 pacientů a každým rokem nemocných přibývá.

Všem těmto problémům lze velmi jednoduše předcházet používáním ergonomické vertikální myši, u níž jsou ruka i předloktí uživatele v přirozené poloze a nedochází k nepřirozenému křížení šlach a kostí ani k útlaku středního nervu v zápěstí.

Určena pro domácí i kancelářské profesionální použití
Unikátní funkce TriMode umožňuje používat myš střídavě na třech počítačích nebo noteboocích a libovolně se mezi nimi přepínat
Možnost trojího bezdrátového připojení TriMode:
- USB-A nano receiver (bezdrátová 2,4 GHz technologie)
- Bluetooth 4.2 (mód BT1)
- Bluetooth 4.2 (mód BT2)
Bezdrátový dosah až 10 m
Rozhraní nano receiveru USB-A 2.0 zpětně kompatibilní s USB 1.1
Optický senzor s volitelným rozlišením (1000/1600/2400 DPI)
6 tlačítek včetně precizního otočného kolečka
2 samostatná boční navigační tlačítka pro pohyb vpřed a vzad
Samostatné tlačítko pro přepínání rozlišení DPI v horní části myši
Indikační LED dioda v horní části myši:
- provoz = červené trvalé podsvícení
- změna DPI = červené jednorázové probliknutí
- nízký stav baterie = červené trvalé problikávání
Pogumované kolečko pro přesnější rolování
Protiskluzový pogumovaný Soft-Touch povrch celého povrchu myši pro pevný úchop
Vysoká přesnost ideální také pro práci v grafických editorech
Speciální ergonomie snižující únavu i při dlouhodobém použití
Snadná instalace Plug & Play bez nutnosti instalace a stahování ovladačů (USB přijímač stačí pouze připojit k USB portu počítače nebo notebooku)
Mechanické spínače s garantovanou životností 3 milionů kliknutí
Smart Power-Saving technologie spořící baterii, pokud myš není v pohybu:
- 10 min. v módu 2.4 GHz
- 20 min. v módu Bluetooth
ON/OFF přepínač ve spodní části myši pro úplné vypnutí
Úložný prostor ve spodní části myši pro USB nano receiver ideální při transportu i cestování
Akcelerace: 10G
Snímkovací frekvence: 125 Hz
Příkon: 5 mA
Napájení: 2 × AAA alkalická originál tužková baterie CONNECT IT (součást balení)
Duální kompatibilita operačních systémů Windows & macOS (funkce produktu, které nejsou podporovány macOS, nemusí fungovat správně)
Certifikace: RED, RoHS
Rozměry (d × š × v): 134 x 76 x 75 mm
Hmotnost bez baterie a bez USB přijímače: 98 g
Hmotnost bez baterie a s USB přijímačem: 100 g
Barva: černý mat
---
Obsah balení:
Myš
USB přijímač
Originál CONNECT IT mikrotužkové alkalické baterie (2 ks)
Návod k obsluze
Zpět do obchodu