CONNECT IT FOR HEALTH ERGO drátová ergonomická klávesnice CZ + SK verze, ČERNÁ

Ergonomická klávesnice určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu.

Skladem
Kód: CKB-2800-CS
Značka: CONNECT IT
1 400 Kč 1 157 Kč bez DPH
Kategorie: Klávesnice
Hmotnost: 1.163 kg
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
FOR HEALTH ERGO BLACK
---
Ergonomická klávesnice určená speciálně jako prevence proti syndromu karpálního tunelu. Vhodná pro domácí použití i pro vysoko zátěžové profesionální použití v kancelářích a firmách. CZ+SK lokalizace (české a slovenské znaky).
---
Klávesnice kromě klasických funkcí disponuje 24 multimediálními a funkčními klávesami, které se obzvláště hodí do kancelářského prostředí. Klávesnice disponuje opěrkou zápěstí s povrchem z měkké PU kůže, která snižuje únavu zápěstí a dlaně a je ideální pro dlouhodobou práci doma i v kanceláři. Příjemný ergonomický 4 polohový náklon klávesnice pomáhá proti únavě zápěstí během dlouhých pracovních relacích.
---
Při práci s běžnou počítačovou klávesnicí jsou kosti předloktí v nepřirozeně zkřížené poloze a již po krátké době dochází k bolestem a únavě celého předloktí. Při dlouhodobém používání takové klávesnice může dojít k chronickým problémům s nutností vyhledat lékařskou pomoc.

Syndrom karpálního tunelu - novodobý zdravotní problém.

S používáním běžných kancelářských klávesnic a myší je spojena i novodobá počítačová nemoc - tzv. syndrom karpálního tunelu (tzv. útlakový syndrom nebo také RSI). Jde o útlak středního nervu v karpálním tunelu, který se nachází v zápěstí ruky. Střední nerv procházející právě tímto tunelem přenáší impulzy z mozku do palce, ukazováčku, prostředníčku a části prsteníčku. U zdravých lidí, kteří nepřetěžují oblast zápěstí, poskytuje karpální tunel dostatek prostoru pro průchod středního nervu a prsty jsou tak dostatečně zásobeny impulzy z mozku, tudíž zůstává zachována jejich plná funkčnost a citlivost.

Mezi základní příznaky tohoto syndromu patří mravenčení a bolesti v prvních třech prstech (palec, ukazovák a prostředník) připomínajícím pocit přeležení ruky. Objevuje se také oslabená citlivost ruky projevující se sníženou schopností pevného stisku a nešikovnost ruky obecně (v konečné fázi vedoucí až k vypadávání předmětů z ruky). Symptomy se často projevují i v klidovém stavu a bolest může procházet až do předloktí a ramene. V počátečním stádiu je řešení jednoduché - okamžitě přestat používat běžnou počítačovou myš a ruku pravidelně procvičovat. V pokročilém stádiu je již nutná endoskopická operace v zápěstí, kdy dochází k uvolnění karpálního tunelu, resp. zvýšení jeho průchodnosti. Při plně rozvinutém syndromu je nutné přetnutí zápěstních vazů, čímž se tlak na nerv odstraní.

Podle Státního zdravotnického ústavu (SZÚ) se v Česku jedná o nejčastější nemoc z povolání a každým rokem nemocných přibývá.

Všem těmto problémům lze velmi jednoduše předcházet používáním ergonomické klávesnice a vertikální myši, u níž jsou ruka i předloktí uživatele v přirozené poloze a nedochází k nepřirozenému křížení šlach a kostí ani k útlaku středního nervu v zápěstí.

Klasické rozložení kláves
Dlouhá klávesa BACKSPACE na šířku dvou standardních kláves
Dlouhá klávesa SHIFT na šířku dvou standardních kláves na obou stranách klávesnice
24 multimediálních a funkčních kláves
Zvýšená odolnost a životnost kláves
Zvýšená odolnost potisků kláves při psaní s dlouhými nehty
Membránová technologie odolná vůči zanesení nečistotami
Konektor USB 2.0 zpětně kompatibilní s USB 1.1
Pogumované protiskluzové přední i zadní nožičky
Snadná instalace Plug & Play bez nutnosti instalace a stahování ovladačů (stačí pouze připojit k USB portu počítače nebo notebooku)
Kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac OS X (funkce produktu, které nejsou podporovány Mac OS X, nemusí fungovat správně)
Délka přívodního kabelu: 150 cm
Vstupní napětí: 5 V
Vstupní proud: 260 mA
Doporučený maximální rozsah provozní teploty: 0 - 40 °C
Rozměry (d × h × v): 485 × 255 × 45 mm
Hmotnost včetně kabelu: 962 g
Barva: černá
---
Balení obsahuje:
Klávesnice
Návod k obsluze
Zpět do obchodu